• PLA1
  • PLA4
  • PLA5

Finał w lekkoatletyce LZS 2023

•Franek Ponitka został mistrzem województwa w biegu na 100 m, a w rzucie piłeczką palantową zajął II miejsce .
•Alicja Gola   - II miejsce w skoku w dal
•Nina Moch  - II miejsce w rzucie piłeczką palantową

FINAŁ WOJEWÓDZKICH IGRZYSK LZS W MINI KOSZYKÓWCE CHŁOPCÓW 18.05.2023 R. MĄKOSZYCE

18.05 2023 r. w Mąkoszycach odbył się finał chłopców . Podobnie jak dzień wcześniej dziewczęta, chłopcy również zdecydowanie wygrali turniej i zostali mistrzami województwa.
Klasyfikacja końcowa :
I miejsce PSP w Turawie
II - PSP w Chróścinie
III - ZSP w Ścinawie Małej
IV -  PSP w Mąkoszycach
Wielkie GRATULACJE !!!

Finał powiatu w lekkoatletyce - 22.05.2023 r. Opole

Bardzo udane zawody dla uczniów z naszej szkoły . Zdobyli w sumie 7 medali ( 6 złotych i1 brązowy). Franek Ponitka  I miejsce w biegu na 100 m i rzucie p. palantową.  Antonia Giza  I miejsce w pchnięciu kulą i rzucie dyskiem . Nina Moch  I miejsce w skoku w dal i III miejsce w rzucie p. palantową . Alicja Gola  I miejsce w biegu na 100 m. Ponadto A. Gola V miejsce w rzucie piłeczką Igor Bal również V miejsce w biegu na 500 m, a Paulina Barłóg VII miejsce w biegu na 600 m.

FINAŁ POWIATU W PIŁCE NOŻNEJ CHŁOPCÓW - IGRZYSKA DZIECI 2023

W Niemodlinie 20.04.2023 r. odbył się finał powiatu. Naszej drużynie nie udało się obronić tytułu mistrzowskiego zdobytego rok wcześniej. Drużyna z Chróścic i z Turawy zdobyły po 6 punktów w turnieju. W takim przypadku decyduje bezpośredni pojedynek pomiędzy zainteresowanymi drużynami, który niestety przegraliśmy .

PÓŁFINAŁ WOJEWÓDZKI W KOSZYKÓWCE 3X3 DZIEWCZĄT 19.04.2023

W turnieju, który odbył się w Głuchołazach, wzięło udział 7 drużyn. Podobnie jak u chłopców zespoły podzielono na dwie grupy. Nasze dziewczęta trafiły do grupy z 4 drużynami. Pierwsze dwa mecze wygrały; z PSP 2 Kluczbork 7:6, a z PSP 1 Grodków 6:2. Ostatni mecz grupowy przegrały 9:6 z PSP 1 Olesno. Jak się okazało 3 drużyny miały taka samą liczbę wygranych meczów. Zastosowano tzw. " małą" tabelę. Niestety mieliśmy najgorszy bilans koszy zdobytych do straconych i zajęliśmy 3 miejsce w grupie. Na koniec został mecz o V miejsce , który zdecydowanie wygraliśmy z PSP 3 w Zdzieszowicach 11:1. Mimo braku awansu do finału wojewódzkiego dziewczętom należą się wielkie gratulacje .

PÓŁFINAŁ WOJEWÓDZKI W KOSZYKÓWCE 3X3 CHŁOPCÓW 18.04.2023 r. Opole

W Opolu w Toyota Park odbył się półfinał wojewódzki w koszykówce 3x3 chłopców w ramach Igrzysk Dzieci. W turnieju wzięło udział 6 drużyn. Stawką zawodów był awans do finału dla 3 pierwszych drużyn. Grano 2 w grupach. Chłopcy z PSP Turawa wygrali swoją grupę:
7:4 z SP 9 Kędzierzyn-Koźle
9:4 z SP 2 Głogówek.
W meczu półfinałowym ulegli drużynie z SP 1 z Otmuchowa 4:10.
W meczu o 3 miejsce ponownie spotkali się z drużyną z Kędzierzyna-Koźla i ponownie wygrali tym razem 8:6.